Grįžti į visas naujienas >>

X-oji Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė – praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“

2022-11-30

Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje įvyko X-oji Lietuvos mokytojų ir mokinių metodinė – praktinė konferencija „Tarpkultūrinis dialogas“.
Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis. Prie sveikinimų prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, raginęs pažinti kitas kultūras ir savo krašto tradicijas. Laisvūnas Vaičiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas, pasveikino susirinkusius su jubiliejine, X-ąja, konferencija, atkreipė dėmesį į konferencijoje keliamus aktualius Taikos išsaugojimo klausimus. Živilė Laurutienė, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro, suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė, konferencijos sumanytojai, iniciatorei ir koordinatorei Alai Beliajevai įteikė Padėkos raštą.
Plenariniame posėdyje pristatyti 3 pranešimai: “Kaip šešios skirtingos šalys “apsigyveno” viename name” (Audronė Dailidonienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė,Emilė Dailidonytė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 1HG mokinė), “Piligrimystė ir atradimai Šiaulių vyskupijoje“ (Danutė Kratukienė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos tikybos mokytoja ekspertė) ir “Prie aukuro – senasis lietuvių tikėjimas” (Asta Valiukevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė).
Mokytojų darbo grupėje išklausyti 8 pranešimai, vyko diskusijos, apžiūrėti ir aptarti stendiniai pranešimai.
Vieną iš jų pristatė VšĮ LASS Šiaurės rytų centro Radviliškio filialo pirmininkė Janina Aižinienė ir narė Edita Vaitkutė.
Mokinių grupėse darbą organizavo mokytojos Rasa Jasiulienė (“Lenkiški ornamentai karpiniuose“), Larisa Zabenina (“Paisley modelis – Turkijos ornamentas ir raštas“), Rasmuta Valčiukienė (“Lietuvos senoji ir tradicinė amatininkystė“), Aušra Dilnikaitė (“Anglija. Makrame menas“), Olesia Kablienė (“Ukrainos autentiški ženklai ornamentikoje“), Vaiva Vaičiūnienė “Ispanijos simboliai tekstilėje“.
Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė LEKUS narės Ala Beliajeva, Asta Valiukevičienė, Rasa Gelčienė ir Rasmuta Valčiukienė.

Grįžti į visas naujienas >>