Grįžti į visas naujienas >>

Startavo projektas „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“

2018-08-07

Rugpjūčio mėn. 1 – 5 dienomis Švenčionių rajone, prie Pailgio ežero, įvyko jaunųjų tyrėjų stovykla – mokymai, į kuriuos susirinkę dalyviai iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Stakliškių gimnazijos, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Alytaus progimnazijos, Miroslavo gimnazijos, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos ir Vilniaus Senvagės gimnazijos mokėsi rengti kraštotyrines ekspedicijas, sužinojo, kaip turi būti renkama foto/vaizdo/audio medžiaga, kaip tinkamai ją dokumentuoti. Projekto dalyviai padedant specialistėms Daliai Urbanavičienei ir Daivai Vyčinienei dalyvavo bandomojoje kraštotyros ekspedicijoje: mokėsi užmegzti pokalbį su nuotraukos savininku, atlikti interviu, analizavo ir aprašė gautas fotografijas, kūrė nuotraukų katalogus, mokėsi kūrybingai juos pristatyti.
Projekto dalyviai taip pat turiningai leido laisvalaikį, dalyvavo įdomioje edukacinėje veikloje gamtoje: tautodailininkė Vilija Ratautienė mokė pinti, rišti juostas, apie augalų gydomąsias savybes sužinojo iš žolininkės Silvijos Juknevičienės, rišti tradicinius šiaudinius lietuviškus sodus mokė sodų rišėjos Janina ir Elena. Vakarais pasiklausyti lietuviškų pasakų kviesdavo pasakorius, Panevėžio romuvos vaidila Laimutis Vasilevičius. Dieną išmoktus įvairius tradicinius šokius stovyklautojai išbandė kas vakarą vykusiose šokių vakaronėse.
Mokiniai po stovyklos mokymų grįžę į namus rengs ekspedicijas savo krašte, gyvenamosios vietos apylinkėse, atliks surinktos medžiagos analizę ir apibendrins skirtingų etnografinių regionų etnokultūrinę situaciją iki nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. Susisteminta atrinkta tinkama faktinė medžiaga bus perduota archyvams. Bus parengtas skaitmeninis surinktos medžiagos katalogas.
Tikimės, kad stovykloje dalyvavę mokiniai ir mokytojai taps puikiais projekto „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“ ambasadoriais, įtrauks į šią prasmingą kraštotyrinę veiklą savo krašto bendruomenes.
Visus susidomėjusius šiuo projektu kviečiame prisijungti – prasideda antrasis projekto etapas.
Daugiau informacijos lekus2014@gmail.com
Dėkojame už bendradarbiavimą Tradicinių šokių klubui ir Lietuvių etninės kultūros draugijai
Projektas finansuojamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Nuotraukų galerija: Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje

Grįžti į visas naujienas >>