Grįžti į visas naujienas >>

Šįmet dzūkų kultūros festivalis „Čiulba ulba“ visų mylinčių Dzūkiją žmonių laukia Veisiejų krašte!

2023-06-30

PALAIMYCI CIEJ, KATRIEJ PARAINA NAMO – tokios Sigito Gedos minties įkvėptas jau ketvirtas dzūkų kultūros festivalis „Čiulba ulba“ liepos 13–16 dienomis kviečia atvykti į ežeringąjį Veisiejų kraštą!

Kaip ir kasmet, pasirenkama šviesi Dzūkijos asmenybė, todėl ir festivalis atkeliauja ten, kur ji gimė ar gyveno. Festivalio programa kiekvienais metais vis kitokia ir nesikartojanti, taigi ir auganti jo bendruomenė kasmet turi unikalią progą pažinti vis kitą Dzūkijos kampelį ir jame atrasti unikalią dzūkų kultūrą.

Šįkart festivalis skiriamas žymiausiam poetui, eseistui, dramaturgui, vertėjui Sigiui Gedai, kurio 80-ąjį gimtadienį būtume šventę šių metų vasarį. Dalis festivalio renginių skiriama giliau pažinti Sigito Gedos asmenybę bei kūrybą, prisiminimais apie poetą dalinsis jo bičiuliai bei kolegos.
Vienintelis Lietuvoje regioninei kultūrai dedikuotas festivalis žada ir gausybę kitų veiklų, aprėpiančių įvairias temas, susijusias su Dzūkijos senaisiais papročiais, folkloru, amatais, Dzūkijos gamta bei šiuolaikine ir profesionalia kūryba, kurioje jaučiamas stiprus regioninis identitetas. Festivalis užtikrintai palies ir aktualias gyvenimo regione problemas.

Atvykusiųjų į festivalį laukia parodos, žygiai bei ekskursijos, dzūkiški poezijos ir prozos skaitymai, spektakliai, tradicinių dzūkų amatų dirbtuvės, praktiniai dzūkiško dainavimo ir šokio seminarai, paskaitos, o vakarais – bendri pasidainavimai prie laužo ir vakaruškos! Jau antrus metus festivalio organizatoriai rūpinasi ir atvykstančiomis šeimomis: visas keturias dienas greta pagrindinės programos veiks ir Vaikų kiemelis, kuriame mažesniems festivalio dalyviams tikrai netrūks smagių ir įdomių dzūkiškų užsiėmimų.

Festivalio rengėjai kviečia visus Dzūkijos kultūrai bei jos ateičiai neabejingus žmones atvykti ir įsilieti į šią bendruomenę, kurioje kaimų žmonės susitinka su miestiečiais, akademikai su amatininkais, profesionalaus meno kūrėjai su folkloro atlikėjais, įvairios kartos žmonių, kurias į vieną vietą surenka meilė Dzūkijai ir smalsumas jos kultūrą pažinti bei patirti giliau!

PROGRAMA IR BILIETAI

Renginys Facebbok’e
Praėjusių metų akimirkos

Sekite naujienas festivalio socialiniuose tinkluose:
Facebook
Instagram

Grįžti į visas naujienas >>