Grįžti į visas naujienas >>

Rytų Aukštaitijoje vyks jubiliejinė XV tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla

2018-07-30

Rugpjūčio 1-5 d. Švenčionių rajone pušyno apsuptyje, prie Pailgio ežero įsikūrusiame poilsio komplekse „Pailgio perlas“ vyks jubiliejinė XV tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla, kurią organizuoja Lietuvių etninės kultūros draugija.
Draugija nuo 2004 m. kasmet vis kitoje vietovėje rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos etnografiniais regionais ir kitų tautų tradicijomis bei šokiais, šiuos papildant žaidimų, dainavimo, muzikavimo tradiciniais instrumentais, tradicinių amatų mokymais. Šiemet jubiliejinė XV tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla vyks Rytų Aukštaitijoje, kuri išsiskiria savitomis šokių, sutartinių ir instrumentinės muzikos tradicijomis. Stovyklos pavadinimas „Žalias žalias žolynėlis“ perimtas iš šio krašto kupolinės sutartinės, dėl to stovykloje nemažai dėmesio bus skirta augalijos simbolikai ir reikšmei žmonių gyvenime. Stovyklautojai turės galimybę giliau pažinti ne tik vietos tradicijas, bet ir kitų tautų – vengrų, baltarusių, rusų.
Penkias stovyklos dienas vyks tradicinių šokių, sutartinių, kankliavimo, dainavimo ir tradicinių amatų mokymai, paskaitos, pasakų vakarai, planuojama rengti žaidimų mokymus vaikams, vakarais ir naktimis vyks šokių vakaronės, penktadienio vakare – tradicija tapęs stovyklos dalyvių „Talentų vakaras“, o visas linksmybes užbaigsime „Polka su ragučiais“. Stovykloje dienos metu vyks paskaitos ir praktiniai mokymai, vakarais ir naktimis – tradicinių šokių vakaronės.
Stovyklos dalyviai vadovaujasi jau tradiciniu tapusiu šūkiu „Alkoholis – mums ne brolis!”
Stovyklos PROGRAMA ir žemėlapis

Stovyklos organizatoriai: Tradicinių šokių klubas (prie Lietuvių etninės kultūros draugijos), Dalia Urbanavičienė, Daumantas Čepulis, Augustas Černiauskas, Andrius Rabačiauskas, Greta Andriuškaitė, Ugnė Žemaitytė.

Projekto partneriai: Reškutėnų tradicinių amatų centras, Utenos kultūros centras
Pagrindinis rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: UAB „Pailgio perlas“, UAB „Švenčionių vaistažolės“.
Stovyklos atmintinė (būtina perskaityti registruojantis): https://goo.gl/zsmNBx

Registracijos anketa: https://goo.gl/forms/fq8jnBOI9pO1L5Ug1. Išankstinė registracija vyksta iki liepos 30 d. 22val.

Maisto anketa: https://goo.gl/forms/1GcrDiIzPt3PxoXH2
Maitinimo planas: https://goo.gl/AA1jrB

Stovyklos vieta žemėlapyje: https://goo.gl/maps/jbg6GTdAVRT2.
Daugiau informacijos apie vietovę internetiniame puslapyje: https://pailgioperlas.lt/.
Kaip nuvykti į stovyklos vietą iš Vilniaus?
• Galima taupyti kurą ir važiuoti susikooperavus su kitais vairuotojais ar keleiviais „Facebook“ grupėje „Tradicinių Šokių Klubas. FORUMAS“ (https://goo.gl/4uNieW) Maršrutas į sodybą: https://goo.gl/maps/WzUU6uUYNaH2;
• Galima važiuoti traukiniu, išlipimo stotelė yra Pailgis, daugiau informacijos — bilietų pirkimas ir važiavimo grafikas čia: https://goo.gl/i7Kd6E. Nuo stotelės iki sodybos maršrutas čia: https://goo.gl/maps/4GsJyiAe2832;
• Autobusu Vilnius-Pabradė-Švenčionys arba Vilnius-Pabradė-Molėtai, tvarkaraščiai: https://www.autobusubilietai.lt/. Važiuojant šiuo transportu, reikės paeiti apie 35 minutes, maršrutas: https://goo.gl/maps/tJT3x7hprZy;
• Visada žaliu ir ekonomišku dviračiu, tam yra nepavojingas, ramaus eismo kelias pro Verkių regioninį parką, vėliau pravažiuojant Nemenčinę. Maršrutą sudaro apie 43 km kelio, maršrutas yra čia: https://goo.gl/maps/S23wLRiDVys.

Grįžti į visas naujienas >>