Grįžti į visas naujienas >>

Respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“

2020-03-24

Jau tradiciniu tapęs respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ rengiamas kiekvienais metais nuo 2012 m. Konkurso tikslas ne tik skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, puoselėti liaudies muzikavimo ir choreografijos tradicijas, aktyvinti folkloro žanro atlikėju veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę, bet ir padėti savivaldos institucijoms racionaliai ir objektyviai panaudoti lėšas remiant kolektyvus ir vadovus pagal pasiektą meninį lygį.
Konkurso organizatoriai ir rengėjai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybė.

2020 m. konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ vyks:
Balandžio 24 d., penktadienį, 16 val. Ukmergės kultūrų centre (Kauno g. 8);
Gegužės 23 d., šeštadienį, 12 val. Visagino kultūros centre (Vilties g. 5);
Gegužės 30 d., šeštadienį, 12 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30).

Kviečiami dalyvauti vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai, solistai, šeimos ansambliai, tautinių šokių ansambliai, liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai.

Dalyvavimui privaloma paruošti programą:
Folkloro ansambliai, šeimos ansambliai, solistai – 5-10 min. programa atliekama a capella arba su liaudies instrumentų pritarimu.
Tautinių šokių ansambliai – 5-10 min. programa.
Liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai – 5-10 min. programa.

Konkurso dalyvius vertins kompetentinga komisija. Konkurso laureatai ir jų mokytojai apdovanojami diplomais, padėkos raštais. Folkloro žanro laureatams bus suteikta teisė dalyvauti XV tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“, kuris vyks Vilniuje lapkričio 14 diena.

Užpildytas anketas prašome atsiųsti iki 2020 m. kovo 31 d. elektroniniu paštu ltmfc2006@gmail.com
Telefonas pasiteiravimui: +370-61581930
Informacinis laiškas-Konkursas TRADICIJU PAVELDETOJAI-2020
NUOSTATAI-TP_su priedais-2020
Tradiciju paveldetojai-anketa-2020

Grįžti į visas naujienas >>