Grįžti į visas naujienas >>

Po susitikimo su ministru Algirdu Monkevičiumi

2019-02-20

Vasario 19 d. ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius priėmė EKGT pirmininkę Dalią Urbanavičienę, Vilniaus Žvėryno gimnazijos direktorę Daivą Žiūrienę, Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos direktorę Virginiją Vitunskaitę ir LEKUS pirmininkę Rūtą Čėsnienę.

Susitikime buvo išsakytas susirūpinimas dėl etninės kultūros ugdymo situacijos švietime, apsvarstytas  etnokultūrinio ugdymo kaip privalomo dalyko poreikis pradiniame ugdyme, etninės kultūros sampratos, kuri suteiktų galimybę švietimo įstaigoms dirbti savitai ir nuosekliai, patvirtinimo klausimas, aptarti etnologijos ir folkloristikos grąžinimo į studijų krypčių sąrašą, etninės kultūros specialistų rengimo klausimai. Užsiminta ir apie tradicinės amatininkystės ugdymo problemą.
Ministras sutiko, kad reikalinga ugdyti gilų jauno žmogaus savo tapatumo suvokimą, akcentavo, kad išgirdo, supranta iškeltų klausimų svarbumą. Jo nuomone, stiprus etnokultūrinis ugdymas atneštų daug naudos ne tik siekiant ugdyti tautinę savimonę, bet ir skatinant vietinį verslą. A. Monkevičius išreiškė nuostatą, kad etnokultūrinis ugdymas turi atsirasti visose švietimo įstaigose. Jis palankiai įvertino siūlymą dėl privalomo pradinio etnokultūrinio ugdymo. Vis dėlto, jo nuomone, etnokultūrinio ugdymo plėtrą racionaliausia būtų pradėti nuo jau dabar egzistuojančių etnokultūros židinių stiprinimo.

Nutarta susitikimo metu etninės kultūros atstovų pateiktus siūlymus aptarti ministerijoje, tada surengti kitą etninės kultūros ir ministerijos atstovų susitikimą.

                                                                                                                            LEKUS
Grįžti į visas naujienas >>