Grįžti į visas naujienas >>

Pasibaigė LEKUS organizuojama mokinių vasaros stovykla

2019-07-31

Liepos 15-21 dienomis, Kauno rajone, Kulautuvoje stovyklavo mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos vietovių. Taip prasidėjo 5 mėnesių trukmės projektas „Keliauk Lietuvoje“, kurį finansavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Šiuo projektu siekiama ugdyti vaikų pilietiškumą ir skiepyti meilę savo kraštui. Šiam tikslui pasiteliamos trys veiklos kryptys, kuriomis ir darbuosis projekte dalyvaujantys mokiniai.
Stovyklos metu mokiniai buvo mokomi, kaip reikėtų rinkti kraštotyrinę medžiagą, ką fiksuoti, kodėl tai svarbu. Daugiau šia tema su mokiniais bendravo projekto partneriai – Lietuvos Jaunimo Ramuvos nariai, patys aktyviai besidomintys savo tautos tradicijomis ir jas tęsiantys. Šie partneriai pasirinkti projektui ne atsitiktinai. Tikėtasi, kad jauni žmonės lengviau randą bendrą kalbą su mokiniais ir gali „užkrėsti“ savu pavyzdžiu.
Kraštotyrinės medžiagos rinkimas svarbus, norint plėtoti bet kurią iš trijų tolimesnių projekto veiklos krypčių:
– rinkdami kraštotyrinę medžiagą mokiniai galės sukurti savo kraštą reprezentuojantį filmą;
– rinkdami kraštotyrinę medžiagą mokiniai galės sukurti įdomius žygių maršrutus savo krašte;
– rinkdami kraštotyrinę medžiagą mokiniai galės sukurti savo krašto vertybes reprezentuojančią atributiką.

Taigi visoms veikls kryptims reikalinga pažinti savo kraštą, kad būtų galima sukurti gerą ir įdomų galutinį produktą. Į tai ir buvo sutelktas dėmesys ruošiant stovyklos programą.
Mokiniai mokėsi kurti piešinius, kurie atspindėtų jų krašto autentiką ir būtų tinkami perkelti ant tekstilės termospaudos būdu. Norėjosi pažiūrėti į kraštotyrą šiuolaikiškai ir patraukliai jaunam žmogui. Kraštą reprezentuojančios, populiarinančios atributikos maketus kurti mokė mokytojas Mindaugas Tiknius. Vėliau maketų virtimo realiais dirbiniais subtilybes pristatė projekto partneriai – mažoji bendrija „Puoškis lietuviškai“.

PL

Kaip suplanuoti gerą žygį, mokiniai mokėsi su Emiliu Ilgevič – Lietuvos Jaunimo Ramuvos prezidentu.

Patirtimi, „kaip susukti gerą filmą“ dalijosi Arminas Valūnas.
FILMAS

Tačiau stovyklos veikla aprėpė plačiau, negu tik tolimesnės projekto veiklos. Stovyklos dalyviai aplankė Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų.
juškos
po apsilankymo šiame muziejuje mokiniai aprašė savo įspūdžius, kuriais tiesiog negalima nepasidalinti
Dar vis neįmanoma apibūdinti emocijų po šios dienos apsilankymo muziejuje. Iš tiesų tas žmogus, kuris mums viską pasakojo, tik tuo ir gyvena. Pirmą kartą girdėjau ir stebėjausi tokiu žmogaus nuoširdumu. Ir neįmanoma tų įspūdžių aprašyti! Esu labai laiminga, kad turėjau progą ten apsilankyti. To muziejaus, būtent to, be šio žmogaus neįsivaizduoju, vien eksponatai to neparodytų, neišreikštų. Tai yra tikrai kažkas nerealaus, svarbiausia klausyti širdimi, nes protas juk gali apgauti.

Mokiniai mokėsi įvairių senųjų amatų, dalyvavo žygiuose, tradicinių šokių ir dainų mokymuose. Plačiau apie veiklas galima pamatyti nuotraukų galerijoje: Keliauk Lietuvoje

Grįžti į visas naujienas >>