Grįžti į visas naujienas >>

Meduoliais kvepianti edukacinė popietė Rumšiškėse

2018-12-18

Šių metų paskutinę žvarbią rudens dieną LEKUS (Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga) Alytaus skyriaus nariai dalyvavo edukacinėje popietėje ,,Tautinis paveldas: šventinių meduolių kepimas ir puošyba’’ Rumšiškėse, kurią vedė istorikė Gita Šapranauskaitė. Susibūrę jaukioje pirkioje, susipažinome su meduolių atsiradimo istorija, gaminimo tradicijomis, gamybos ir meduolių dekoravimo būdais. Lektorė papasakojo iš kokių produktų buvo gaminami meduoliai, tačiau receptų neatskleidė – tai buvusi kiekvieno kepėjo kulinarinė paslaptis. Naudodami medinius įspaudus, turėjome unikalią galimybę pagaminti bei dekoruoti šventinius meduolius senoviniu būdu. Jaukią istorinę atmosferą sukūrė buvimas pirkioje, kuri pastatyta pagal autentišką XVIII a. kepėjo pirkios projektą.
Pradėdami adventinį laikotarpį ir dalindamiesi meduoliu, kaip bendrystės simboliu, linkėjome vieni kitiems ramybės, santarvės, meilės ir sveikatos. Susitelkimas ir buvimas čia ir dabar šiuo ypatingu laikotarpiu – Adventu, įprasmina dvasines, žmogiškąsias vertybes – dalintis, būti kartu, mylėti, padėti, suprati ir atleisti, džiaugtis ir dovanoti.

Parengė Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja neformaliajam (papildomajam) ugdymui

Melita Buckienė

Grįžti į visas naujienas >>