Grįžti į visas naujienas >>

LIETUVOJE PIRMĄ KARTĄ RENGIAMI TARPTAUTINIAI TRADICINIO DAINAVIMO KURSAI KVIEČIA ATRASTI BALSĄ IR TRADICIJĄ

2019-05-20

Liepos 21–27 dienomis gamtos apsuptyje, Sadauskų sodyboje (Kauno rajonas), vyks unikalus ir pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje – Tarptautiniai tradicinio dainavimo kursai. Geriausius dainavimo mokytojus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Serbijos sukvietę kursai suteiks dalyviams galimybę visą savaitę gilintis į laisvo ir skambaus balso ieškojimus, mokytis išskirtinių dainavimo stilių, pažinti įvairių šalių folklorą. Išskirtinę kursų programą suformavo kursų vadovas – etnomuzikologas, muzikos akustikas ir muzikos psichologas, Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. dr. Rytis Ambrazevičius.
Kursų metu didžiausias dėmesys skiriamas Baltijos šalių dainavimo tradicijoms. Lietuvos, Latvijos ir Estijos folkloro specialistai paskaitų metu supažindins su išskirtinėmis savo tautų folkloro ypatybėmis. Net kelias dienas renginyje viešės autentiškos tradicijos tęsėjai, lietuvių muzikinio folkloro pasididžiavimas – Marcinkonių etnografinis ansamblis. Tiesioginiai tradicijos perėmėjai dalinsis savo patirtimi su kursų dalyviais, pasakos apie dainavimo kontekstus ir kvies kartu patirti tradicinio dainavimo savitumą.
Kursų vadovas Rytis Ambrazevičius pasakoja apie šių kursų reikšmę Lietuvos kultūrai: „Manyčiau, kad tokios veiklos tikslas ir smagumas – tai netgi ne kokios nors konkrečios dainavimo tradicijos įvaldymas (to apskritai neįmanoma tobulai padaryti per vieną savaitę, tik daugiau ar mažiau prie tos tradicijos priartėti), o savo balso galimybių praplėtimas, išraiškos atspalvių paieškos. Suvokimas, kad balso technika ir stilistika gali būti įvairi, ne vienintelė „teisinga“, ne vienintelė „natūrali“ ir „sava“”.
Didžiąją Tradicinių dainavimo kursų dienos dalį dalyviai dirbs pasirinktoje dainavimo grupėje, kurioms vadovaus lietuvių, latvių, estų, serbų ar ukrainiečių tradicinio dainavimo dėstytojai, o papildomų užsiėmimų metu turės galimybę pažinti ir kitas dainavimo tradicijas, taip pat susipažinti su lietuvių, baltarusių ir ukrainiečių tradiciniais šokiais, užsiimti tradiciniais amatais. Kiekvieną vakarą vyks svečių koncertai bei teatriniai pasirodymai, pristatysiantys tiek autentiškas tradicijas, tiek tradicijos interpretacijas. Kursus vainikuos baigiamasis dalyvių koncertas A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje.

Renginį organizuoja VšĮ Naujosios muzikos komunikacijos centras. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Dalyvauti kursuose kviečiami visi besidomintys etnine kultūra ir autentiškomis muzikinėmis tradicijomis. Registracija ir daugiau informacijos:
www.traditionalsingingcourse.lt

Kontaktai:
Koordinatorė Juta Pranulytė
+370 624 76880
info@traditionalsingingcourse.lt

Grįžti į visas naujienas >>