Grįžti į visas naujienas >>

Liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“

2021-02-08

Jau tradiciniu tapęs respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ rengiamas kiekvienais metais nuo 2012 m. Konkurso tikslas ne tik skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, puoselėti liaudies muzikavimo ir choreografijos tradicijas, aktyvinti folkloro žanro atlikėju veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę, bet ir padėti savivaldos institucijoms racionaliai ir objektyviai panaudoti lėšas remiant kolektyvus ir vadovus pagal pasiektą meninį lygį.
Konkurso organizatoriai ir rengėjai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybė.
2021 m. konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ vyks:

Gegužės 15 d., šeštadienį, 12 val. Visagino kultūros centre (Vilties g. 5);

Gegužės 29 d., šeštadienį, 12 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30).

Kviečiami dalyvauti vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai, solistai, šeimos ansambliai, tautinių šokių ansambliai, liaudies muzikos orkestrai ir ansambliai.

Dalyvavimui privaloma paruošti programą:
Folkloro ansambliai, šeimos ansambliai, solistai – 5-10 min. programa atliekama a capella arba su liaudies instrumentų pritarimu.
Tautinių šokių ansambliai – 5-10 min. programa.
Liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai – 5-10 min. programa.

Konkurso dalyvius vertins kompetentinga komisija. Konkurso laureatai ir jų mokytojai apdovanojami diplomais, padėkos raštais. Folkloro žanro laureatams bus suteikta teisė dalyvauti XVI tarptautinio folkloro festivalio „Pokrovskije kolokola“, kuris vyks Vilniuje lapkričio 14 dieną.

Užpildytas anketas prašome atsiųsti iki 2021 m. balandžio 15 d. elektroniniu paštu ltmfc2006@gmail.com
Telefonas pasiteiravimui: +370-61581930

Anketa
NUOSTATAI-TRADICIJU PAVELDETOJAI-2021.doc

 

Parengė Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras

Grįžti į visas naujienas >>