Grįžti į visas naujienas >>

LEKUS projektas „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje“

2018-12-10

Gruodžio 7 d. Lietuvos valstybiniame istorijos archyve įvyko Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos organizuota projekto „Lietuvių etninės kultūros atspindžiai fotografijoje” baigiamoji konferencija. Dalyvavo Alytaus „Sakalėlio” pradinė mokykla, Alytaus Piliakalnio progimnazija, Juodšilių „Šilo” gimnazija, Stakliškių gimnazija, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus Senvagės gimnazija. Projekte dalyvavo, tik atvykti negalėjo ir Alytaus raj. Miroslavo gimnazija bei Kietaviškių pagrindinė mokykla.
Konferencijoje prisiminėme vasaros stovyklą prie Pailgio ežero, į kurią susirinko jaunieji kraštotyrininkai. Apie prasmingus užsiėmimus stovykloje papasakojo Alytaus „Sakalėlio” pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė. Mokiniai pasakojo, kaip sekėsi rinkti informaciją apie nuotraukas, ką jiems tai davė, kuo praturtino šis projektas.
Visiems didžiulį įspūdį paliko ekskursija po archyvo dokumentų saugyklas bei išbandyta galimybė atrasti informacijos apie savo gimines. Apie archyve sukauptus dokumentus, archyvo veiklą, galimybes kiekvienam sukurti savo giminės medį papasakojo LVIA informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė.
Projekto galutinis tikslas – skaitmeninis surinktų ir dokumentuotų nuotraukų katalogas. Diskusijos metu su mokiniais aptarėme, kaip papildyti pateiktą informaciją, kaip tinkamai aprašyti nuotraukas, kad jos taptų vertingu istoriniu dokumentu. Su projekto dalyviais aiškinomės, ar pavyko įžvelgti užfiksuotų etninės kultūros atspindžių fotografijose.
Dėkojame Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytojai ekspertei Alai Beliajevai už įdomų ir jautrų pranešimą apie savo krašto fotografo Rimanto Petriko kūrybą.
Projektas tęsiamas ir jo dalyviai toliau dirbs su surinktomis nuotraukomis. Skaitmeninį surinktų fotografijų katalogą planuojame paskelbti vasario mėnesį.
Projektas finansuojamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ŠMM lėšomis.
Nuotraukų galerija: Konferencija

Informaciją parengė Vilmantas Venckūnas

Grįžti į visas naujienas >>