Grįžti į visas naujienas >>

LEKUS kviečia į seminarą

2017-01-27

Gerb. mokytojai,

Maloniai kviečiame į seminarą etninės kultūros ugdytojams, mokytojams, integruojantiems etninę kultūrą į mokomuosius dalykus, neformaliojo švietimo mokytojams, būrelių vadovams, vaikų darželių auklėtojams, spec. pedagogams, taip pat  mokyklų vadovams, jų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojantiems skyrių vedėjams.

Mokytojos Nijolės Grivačiauskienės, folkloro studijų „Mėtauja“ ir „Mėtaujėlė“ vadovės, seminaras „Mokinių ugdymo, paremto lietuvių folkloru, galimybės“ padės tobulinti mokytojų asmenines kompetencijas, kurios leistų mokytojui naujai pažvelgi į mūsų tautinę kultūrą, skatintų  kūrybiškumą, norą kurti bei taikyti vaikams patrauklius mokymo metodus.

Programos anotacija:

Gimtoji kalba ir gimtasis folkloras – tai niekuo nepakeičiama prigimtinė dovana, padedanti žmogui adaptuotis šiuolaikiniame pasaulyje.

Paveldėtas iš sovietmečio ydingas požiūris į folklorą nekelia mokytojui noro domėtis juo bei semtis iš jo kūrybiškumo. Folkloras paliekamas tik folkloristams. Neretai mokytojai nė neįsivaizduoja, kokie turtai, kokios vaikų ugdymo galimybės glūdi mūsų folklore.

Ši programa padėtų griauti nusistovėjusius stereotipus, padėtų naujai pažvelgti į tautinę kultūrą. Tai būtų tarsi raktas į mūsų tautinės kultūros klodus, kuriuose pedagogai būtų skatinami kūrybingai ieškoti šiuolaikinio žmogaus ugdymo būdų bei priemonių.

 Seminaro dalyviams bus perduodama asmeninė patirtis, jie praktiškai galės išbandyti folkloro teikiamas galimybes kurti, bendrauti.     

 Seminaro dalyviai diskutuos, ieškos atsakymų į iškilusius klausimus, susijusius su  folkloro statusu visuomenėje.

Seminaras vyks 2017 m. vasario 7 d. Vilniuje, Antakalnio g. 25, Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centre.

10:30 – 11:00 Registracija

11:00 -14:30 Seminaras ‚Mokinių ugdymo, paremto lietuvių folkloru, galimybės“

Į renginį registruokitės adresu lekus2014@gmail.com iki vasario 2 d.

Seminaras LEKUS nariams nemokamas. Seminaro kaina 10 eurų. Pinigus perveskite į LEKUS sąskaitą LT217300010141743935. Mokėjimo paskirtis „Seminaras“ už Vardenį Pavardenį“. Dėl išankstinės sąskaitos faktūros kreiptis į Astą Valiukevičienę astavaliu@gmail.com

_______________________________________________________________________________

Organizatoriai                                                                                     Partneriai

LEKUS (Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga)                    Klaipėdos rajono švietimo centras

Rūta Čėsnienė  tel.nr. 864566400

www.lekus.lt

 

 

 

Grįžti į visas naujienas >>