Grįžti į visas naujienas >>

KAUNĄ TRADICIŠKAI APLANKĖ TRYS KARALIAI

2020-01-08

2020 metų sausio 6 dieną Kaune vyko tradicinė Trijų Karalių šventė. Gerą žinią, laimę bei kitokias dovanas nešė Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, lydimi linksmai nusiteikusios palydos. Jiems kelią rodė Angelas, nešinas žvaigžde.
Kalėdotojai, kartu su persirengėliais, darniai mušė būgnus, linksmai šoko ir traukė bendras dainas, trumpam sustodami prie gyvos prakartėlės Rotušės aikštėje. Čia juos pasitiko kalėdinė giesmė, kurią atliko romantinių dainų atlikėja Jūratė Dailydėnienė.
Prie miesto eglutės vyko nuotaikingas teatralizuotas koncertas „Trys Karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo“. Trys išminčiai ir Senasis krivis sveikino visus miestiečius ir svečius, linkėjo sveikatos, laimingų ir turtingų metų, priminė, kad atnešta elnio Devyniaragio saulė jau apsivertė ant kito šono, o diena pailgėjo per gaidžio žingsnį…
Renginio vedėjai Šeimininkas ir Šeimininkė miesto bendruomenei paskelbė, kad jau baigėsi svečiavimosi ir linksmybių laikas, metas grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Jie ragino nupuošti Kalėdų eglutes namuose, kvietė nesušalti ir patrepsėti drauge su folkloro ansambliais: „Ratilėlis“, „Sodailio“, „Žemynėlė“, „Žaisa“, „Kupolė“, „Liktužė“, „Jotija“, „Sauluva“, I-os muzikos mokyklos jaunaisiais muzikantais, KTKC folkloro teatro programos ugdytiniais.
Šventę vainikavo ugnies šokio atlikėjai „Viduramžiai LT“ įspūdinga programa. Žiūrovai galėjo matyti muzikos, choreografijos, kostiumų bei šviesų reginį: sukosi ugniniai ratai ir ženklai. Saulė sugrįžo!
Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja visiems bičiuliams, dalyviams, savanoriams ir miestiečiams už buvimą drauge, padėjusiems sukurti jaukią ir šiltą šventę.
Laimės ir šviesos Jums ir Jūsų namams!
Plačiau
Galerija

Organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras.
Nuotraukos – Eglės Vindašienės ir Beatričės Stanaitytės.

Kauno tautinės kultūros centro informacija
Kauno tautinės kultūros centras

Grįžti į visas naujienas >>